TwitterFacebook

Ostrołęka: Remont bloku przy Wojska Polskiego – prezydent odpowiedział na interpelację

„Administratorem budynku jest Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, czyli spółka miejska. I to właśnie OTBS powinien zająć się jego remontem” pisze prezydent Łukasz Kulik w odpowiedzi na interpelację w sprawie remontu bloku przy Wojska Polskiego 42 w Ostrołęce.

Kwestię remontu bloku przy Wojska Polskiego 42 poruszył w swojej interpelacji radny Mariusz Łuba. Jest to stary budynek po koszarowy. Drewniane schody, stara instalacja elektryczna czy stare okna — to tylko część problemów, które towarzyszą mieszkańcom tego bloku.

Zabytkowy blok, o który moim zdaniem powinno się szczególnie zadbać, jest w fatalnym stanie. Mieszkańcy skarżą się na zły stan techniczny schodów. (…) Dziś, wiekowa instalacja oświetleniowa sprawia mieszkańcom – głównie tym najmłodszym oraz seniorom – i odwiedzającym spore trudności. Choć każda inwestycja jest kosztowna, to w perspektywie kilku lat, przyniesie to spore oszczędności w wykorzystaniu energii elektrycznej. Mieszkańcy wskazują również, że konieczne jest pilne wykonanie wymiany zaworów grzejnikowych. Jako że jest to obiekt zabytkowy, proponują pozyskanie na ten cel środków zewnętrznychpisał w interpelacji radny Łuba.

W odpowiedzi prezydent stwierdził, że administratorem budynku jest Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, i to właśnie ta spółka miejska powinna zająć się jego remontem. Jak przekonuje Kulik, spółka już kilkukrotnie zapraszała wykonawców do złożenia ofert na wymianę np. okładzin schodów, jednak chętnych na wykonanie napraw brakowało. Z kolei w sprawie wymiany zaworów grzejnikowych OTBS po raz drugi planuje przeprowadzić postępowanie ofertowe pod koniec tego roku. W interpelacji jest też mowa o wymianie oświetlenia klatek schodowych, jednak w tym zakresie nikt się nie zgłaszał.

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *