RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Remont budynków Muzeum Kultury Kurpiowskiej nabiera tempa

Obecnie ekipy budowlane kończą wzmacnianie fundamentów w kamienicy znajdującej się obok głównego obiektu placówki. Wylewana jest między innymi płyta betonowa.

Ustabilizuje to zabytek – mówi Maria Samsel, dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce – Do tej pory był on na niestabilnych fundamentach i widoczne były spękania na murach. Wylanie tej płyty, wzmocnienie fundamentów zatrzyma te niekorzystne procesy.

Trwają też prace wewnątrz budynków. Na I piętrze kamienicy znajdującej się obok głównego obiektu muzeum, prowadzone są roboty dotyczące wylania nowej posadzki i położenia parkietu. Natomiast w budynku znajdującym się bezpośrednio za budynkiem głównym, wyburzono część ścian aby zwiększyć przestrzeń magazynową. Oprócz tego poczyniono też starania dotyczące montażu windy.

Na budynku trwają też prace związane z remontem dachu. Obecnie konstrukcja jest już przygotowana na położenie dachówek.

Wyboru dachówki dokonaliśmy wspólnie z konserwatorem zabytków. Będzie to dachówka nawiązująca do tej historycznej, karpiówka czyli taka, jaka jest na sąsiednim budynku kamienicy, która należy do muzeum. Zostały wykonane także lukarny doświetlające poddasze, gdzie będą pomieszczenia biurowe – mówi Maria Samsel.

Ekipy budowlane prowadzą też prace dotyczące budowy budynku, w którym mieściła się będzie muzealna kawiarnia. Jej pomieszczenia będą znajdowały się na parterze obiektu. Natomiast na piętrze powstanie duża sala wystawowa, w której będzie mieścić się ekspozycja stała.

Planowany termin zakończenia remontu budynku muzeum to koniec czerwca 2018 roku.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *