RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Remont “Korczakówki 2” zakończony [FOTO]

W budynku po dawnej świetlicy środowiskowej przy ul. Bogusławskiego 17 w Ostrołęce zorganizowano Placówkę Pieczy Zastępczej „Korczakówka 2”. Docelowo w nowym domu (decyzją wojewody) będzie mogło przebywać ośmioro dzieci.

Placówka Pieczy Zastępczej “Korczakówka 2” została utworzona w celu zapewnienia możliwości dalszego pobytu w Ostrołęce wszystkim dzieciom, które potrzebują opieki instytucjonalnej oraz dostosowania liczby miejsc w placówce (14 osób) do obowiązujących przepisów prawa. Niespełnienie tych warunków wiązałoby się z rozdzieleniem rodzeństw i koniecznością zapewnienia miejsca w placówkach oddalonych nawet o kilkaset kilometrów od Ostrołęki.

Zakres prac, który wykonali w ostatnim czasie pracownicy MZOS-TiIT obejmował m.in. wymianę okien, drzwi wewnętrznych w całym budynku, grzejników, oświetlenia, podłóg, burzenie ścianek działowych i stawianie nowych, wykonanie wentylacji, wyjścia ewakuacyjnego z pierwszego piętra, remont kotłowni i piwnicy, w której powstała pralnia, malowanie pomieszczeń oraz montaż kabin prysznicowych i naprawę łazienek.

Dodatkowym, istotnym elementem było wykonanie przez firmę zewnętrzną metalowych schodów pełniących funkcję drogi ewakuacyjnej z pierwszego piętra. Koszt remontu i wyposażenia to ok. 100 tys. zł.

Prezydent rozpoczął już rozmowy dotyczące zapewnienia zbliżonych warunków lokalowych dzieciom z placówki mieszczącej się przy ul. Korczaka.

Zamierzamy podnieść poddasze budynku, aby utworzyć dodatkowe pomieszczenia. Chcemy również przeprowadzić termomodernizację, a także zagospodarować podwórko, aby dzieci mogły aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu – podkreśla prezydent Łukasz Kulik.

UM Ostrołęka/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 2 =