RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Rower miejski skradł serca mieszkańców

Ponad 34 tysiące kilometrów w okresie od 2 maja do 31 października przejechali ostrołęczanie rowerami miejskimi. Inicjatywa Urzędu Miasta w Ostrołęce okazała się trafionym pomysłem.

W ramach systemu rowerowego mieszkańcy mają do dyspozycji 35 rowerów, które do końca października były wypożyczone ponad blisko 13 tysięcy razy. 1 422 osoby pobrały aplikację Roovee, założyły konto i skorzystały z jazdy w ramach systemu Ostro.Bike. Najdłuższą trasą pokonał Pan Tomasz, który 17 września w ciągu 2 godzin i 2 minut przejechał dystans 45 km i 222 metrów.

Stacje wypożyczalni rowerów zlokalizowane są przy ZSZ nr 2 w Wojciechowicach, I LO – przy ul. Traugutta, Parku Wodnym „Aquarium” przy ul. Witosa, okolicach McDonald’s – ul. Obozowa, przy „Pałacyku” ul. Fieldorfa „Nila” oraz w okolicach szpitala – Aleja Jana Pawła II. Przed kolejnym sezonem rowery przejdą przegląd i będą ponownie udostępnione użytkownikom na wiosnę.

W ramach zadania „Budowa i przebudowa ścieżek rowerowych wraz z obiektem parkuj i jedź” na terenie Ostrołęki zamontowano 225 sztuk stojaków rowerowych oraz 12 sztuk podpór do rowerów.

Mateusz Święcicki/UM Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *