RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Rowerzyści będą bezpieczniejsi. Powstają dla nich kontrapasy

Na ulicach ostrołęckiej starówki powstają kontrapsy dla rowerzystów. Dotyczy to jednokierunkowych ulic, na których pojawi się specjalne oznakowanie. Ma ono ułatwić rowerzystom poruszanie się w tym rejonie miasta. 

Kontrapasy zostaną wyznaczone na:
1) ulicy Gołębiej – wprowadzenie kontraruchu na całej ulicy,  z włączeniem w ulicę Głowackiego – dzięki temu rowerzyści będą mogli poruszać się po tej jednokierunkowej jezdni w dwie strony.
2) ulicy Bartosza Głowackiego – wprowadzenie kontraruchu na odcinku od ulicy Gomulickiego do ulicy Mikołaja Kopernika (przy bibliotece), gdzie również rowerzyści będą mieli możliwość poruszać się w dwie strony.
3) skrzyżowaniu ulicy Głowackiego z ulicą Kościuszki – rowerzyści będą mieli możliwość pojechać na wprost, tj. na plac Bema (obecnie w tym miejscu obowiązuje nakaz skrętu w prawo).

Zdaniem ostrołęczan pomysł specjalnych pasów może rozwiązać problem z poruszaniem się pieszych i rowerzystów po starym mieście.

Pasy dla rowerzystów powstaną w ramach projektu „Ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez zrównoważony rozwój mobilności miejskiej na terenie Ostrołęki”. Koszt inwestycji to ponad 31 tysięcy złotych. 

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *