RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Rowerzyści będą mogli łatwiej dojechać na Osiedle Wojciechowice

Droga od ul. Traugutta do granic miasta, wzdłuż DK61 w Ostrołęce, już niedługo może stać się bardziej przystępna dla rowerzystów. Miasto ogłosiło przetarg na budowę ponad 2-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej z podziałem na pas dla pieszych. Trasa wzbogacona zostanie o obiekt “parkuj i jedź”.

Inwestycja jest możliwa dzięki wsparciu uzyskanego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach programu “Ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez zrównoważony rozwój mobilności miejskiej na terenie Ostrołęki”. Dzięki niemu między innymi wyremontowana została ul. Dobrzańskiego, zakupionych zostanie 10 ekologicznych autobusów oraz wymienione zostaną wiaty przystankowe. Tak przynajmniej zakładał projekt.

Miasto chce, aby dwukierunkowa ścieżka rowerowa do okolic ul. Krańcowej miała 2 metry szerokości i była wykonana z betonu asfaltowego (co pewnie ucieszy fanów rolek), natomiast ciąg pieszy ma mieć minimum 1.5 m i być wyłożony kostką. Dodatkowo trasa ma zostać wyposażona w punkt “parkuj i jedź”, co ma się przyczynić do redukcji emisji spalin. 

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven − 10 =