TwitterFacebook

Ostrołęka: Rozmawiali o przyszłości branży transportowej [FOTO]

Transportowcy z Ostrołęki rozmawiali o przyszłości branży przewozowej w Polsce i w Europie. W ramach konferencji zorganizowanej przez Zrzeszanie Przewoźników Drogowych w Ostrołęce przedstawiono zmiany jakie czekają branże transportową, po 1 stycznia 2019 roku.

Wszystkie proponowane przez Unię Europejską regulacje, nie ułatwią pracy polskim przewoźnikom. – Chodzi o wyeliminowanie, czy też ograniczenie polskiego transportu w zachodniej Europie – podkreśla Mirosław Szczepankowski, prezes Zrzeszenia Przewoźników Drogowych w Ostrołęce.

Z dniem 1 stycznia przyszłego roku zostaną wprowadzone nowe regulację prawne, które np. będą miały wpływ na stronę kosztową prowadzonej działalności gospodarczej i jeśli przedsiębiorca o tym nie wie, a ma podpisane już kontrakty, to będzie niemiło zaskoczony. W Niemczech od 1 stycznia stawki myta za kilometr wzrosną o około 60%.

– Kolejnym celem takich spotkań jest przede wszystkim konsolidacja naszego środowiska – mówi Maciej Wroński, Transport i Logistyka Polska, związek pracodawców. Transport to jedna z najsilniejszych branż w Polskiej gospodarce a jeśli chodzi o poziom europejski jest to jedyna, która odnosiła sukces ponieważ wykonuje 25% europejskich przewozów. – Można zauważyć, że poziom naszej integracji jest bardzo niski, a tego typu spotkania, to wymiana doświadczeń pomiędzy różnymi stowarzyszeniami, związkami. Podejmowanie wspólnych działań, postanowień zwiększa naszą silę. Trzeba nas konsolidować – dodaje.

Zdaniem przewoźników takie konferencję są potrzebne. – Na tych wspólnych debatach możemy wzbogacić swoją wiedzę. Otrzymujemy informacje o rożnych problemach: kierowców, infrastruktury, podatkach, o przyszłości rozwoju naszych firm, a przede wszystkim można usiąść i porozmawiać o realnych rozwiązaniach, istotnych dla nas kwestii – mówią uczestnicy.

Ostrołęka jest zagłębiem firm transportowych. Nieoficjalnie szacuje się, że w Ostrołęce jest zarejestrowanych blisko 10 tysięcy samochodów ciężarowych, zaś w powiecie ostrołęckim blisko 20 tysięcy.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *