RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Rozpoczęła się kolejna edycja „filmowych Zwierciadeł”

W Ostrołęce rozpoczęła się filmowa uczta. Po raz kolejny wystartował Festiwal Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła. W tegorocznej edycji publiczność zgromadzona w małej sali kinowej Kina Jantar może zobaczyć 30 produkcji konkursowych.

Celem festiwalu jest rozpowszechnianie amatorskiej twórczości filmowej.

Twórczości ludzi nie związanych z filmem zawodowo. Po pierwsze nie mogą być to ludzie związani z żadną szkołą artystyczną, nie mogą do niej uczęszczać, nie mogą też jej skończyć. Są to amatorzy, pasjonaci filmu – mówi Wojciech Kraszewski, dyrektor festiwalu.

W tym roku do części konkursowej festiwalu nadesłano ponad 200 filmów. Do konkursu komisja zakwalifikowała 30. Produkcje są zróżnicowane pod względem gatunkowym. Wśród prac są animacje, dokumenty, teledyski, czy filmy fabularne.

Festiwal potrwa dwa dni. Dzisiaj (02.12) można oglądać cześć konkursową podzieloną na pięć tak zwanych bloków. Natomiast w niedzielę, drugiego dnia wydarzenia o godzinie 12:00 odbędzie się pokaz filmów pozakonkursowych. Po nim nastąpi zakończenie festiwalu i ogłoszenie wyników konkursu.

W tegorocznej edycji festiwalu w skład jury weszli: aktor i reżyser Maciej Makowski, operator i reżyser Zbigniew Maziarz i reżyser i scenarzysta Tomasz Szafrański.

Do tej pory festiwal organizowano dziewiętnaście razy. Pierwsza edycja wydarzenia miała miejsce w 1998 roku. Od tej pory prawie nieprzerwanie filmowcy amatorzy prezentują swoje filmy w Ostrołęce.

AB

1 komentarz

  1. marekjarek Odpowiedz

    festiwal fajny szkoda ze widzów tak mało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *