RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Rozpoczęła się naprawa uszkodzonego wału [FOTO]

Na miejscu prac pojawił się już pierwszy ciężki sprzęt, a co za tym idzie rozpoczyna się remont przepustu wałowego, który został uszkodzony w połowie czerwca br. Inwestycja pochłonie ok. 800 tys. złotych.

Jeśli chodzi o zakres robót to wchodzą w to praca przygotowawcze, mechaniczne wykoszenie wału przed przystąpieniem do robót. Następnie rozpoczną się roboty właściwe, czyli rozbiórka starych elementów przepustu wałowego, wbijanie ścianek szczelnych, wymiana gruntów, budowle betonowe, żelbetonowe i montaż klap zwrotnych. Ostatnim elementem będzie kanał dopływowy i odpływowy, chodzi o umocnienie tych elementów – mówi Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, rzecznik Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Do przerwania wału doszło w nocy z 13 na 14 czerwca. Wówczas w Ostrołęce miały miejsce gwałtowne opady deszczu. Wał nie wytrzymał i powstała w nim wyrwa, której naprawa ma kosztować ok. 800 tys. zł. Koszt ponoszą Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” oraz miasto Ostrołęka. Zgodnie z umową wykonawca na zakończenie prac ma czas do połowy listopada.

Sebastian Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *