RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Rozwój współpracy z Meppen

Współpraca Ostrołęki z niemieckim miastem Meppen od przyszłego roku nabierze tempa. Z tą dobrą informacją wróciła wczoraj (15.09) z partnerskiej miejscowości ostrołęcka delegatura. Przywiezione przez samorządowców wiadomości szczególnie ucieszą młodzież.

W tym roku Meppen i Ostrołęka obchodzą 25-lecie swojego partnerstwa. Współpraca miast przejawia się w różnych dziedzinach, między innymi w sporcie, gospodarce i sztuce. Jednak partnerstwo obu miast rozpoczęło się od wymiany uczniów i właśnie te działania mają zostać wznowione od przyszłego roku.

– Będzie to wymiana prawdopodobnie w sferze dotyczącej sportu. Jednak chcielibyśmy również, żeby młodzież działająca w obszarach kultury, czy też samego funkcjonowania samorządu w tej wymianie uczestniczyła. Zobaczymy jak to w przyszłym roku się ułoży. Pierwsze decyzje w tym kierunku zapadły, teraz czekamy na dalszy rozwój – mówił podczas wczorajszej rozmowy popołudniowej na antenie Radia Nadzieja, radny miasta Ostrołęka, Paweł Niewiadomski.

Ze strony Meppen, partnerstwo z Ostrołęką jest najwidoczniej odbierane bardzo ciepło. W niemieckiej miejscowości niedawno oddany do użytku most otrzymał nawet nazwę na cześć współpracy miast. “Ostrołęka” – to kładka pieszo-rowerowa, która łączy dwa brzegi Ems – rzeki przepływającej przez Meppen.

W tym roku istotnym wydarzeniem, które uczciło ćwierć wieku współpracy miast był wernisaż wystawy “Artystów z Meppen” w Galerii Ostrołęka. Na odwiedzających galerię do końca października czekają rzeźby, fotografie, malarstwo oraz prace graficzne artystów z Dolnej Saksonii a samym fotografom z Meppen ma zostać poświęcony tegoroczny Ostrołęcki Festiwal Fotografii.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *