RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Rusza budowa przeprawy przez Narew

W Ostrołęce rozpoczęły się roboty związane z budową przeprawy zastępczej przez rzekę Narew. Będzie ona służyć na czas remontu tzw. starego mostu, który już niebawem zostanie gruntownie przebudowany. W czwartek odbyło się w tej sprawie spotkanie koordynacyjne przedstawicieli samorządu, wykonawców i wojska.

W ramach inwestycji zostanie wykonany dojazd od strony ul. Warszawskiej (ronda Księcia Siemowita) oraz dojazd od strony ul. Szpitalnej (przez ul. Spacerową) – wraz z montażem fundamentów i izbic dla filarów, w postaci pali z rur stalowych. Wykonawca został już wyłoniony wcześniej. Konstrukcję mostową przetransportuje i wykona na rzecz miasta inżynieryjna jednostka wojskowa.

Możliwe zmiany organizacji ruchu

W początkowej fazie budowy przeprawy tymczasowej nadal dopuszczony będzie ruch lokalny na ulicy Spacerowej. W razie potrzeby, podczas przejazdów samochodów budowy, ruch będzie kierowany ręcznie przez pracowników wykonawcy przeprawy.

Ulica Spacerowa może jednak zostać zamknięta na czas montażu konstrukcji mostowej przez wojsko tj. na początku października. Dokładne informacje wraz z nową organizacją ruchu zostaną podane z wyprzedzeniem w odrębnym komunikacie.

Do czasu zamknięcia ulicy Spacerowej nadal obowiązują pozwolenia na przejazd pojazdów ciężarowych o tonażu do 30 ton przez most im. A. Madalińskiego. Pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t mogą nadal poruszać po „starym” moście.

Ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t – m.in. ruch tranzytowy – jest jak dotychczas prowadzony poza granicami miasta.

Źródło: www.ostroleka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *