RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Rusza Budżet Obywatelski 2020. Sprawdź, jak zgłosić projekt

W poniedziałek, 15 lipca rusza nabór zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. W tym roku mieszkańcy mają do rozdysponowania 1,8 mln złotych.

Kwota jest podzielona na dwie kategorie – ogólnomiejską i osiedlową. Zgłaszanym projektem może być każda inicjatywa obywatelska, która ma być zrealizowana w granicach miasta. Każdy wnioskodawca może zgłosić tylko jedno zadanie w jednej kategorii. Nie może ono dotyczyć realizacji zadania ujętego w uchwale budżetowej lub wieloletniej prognozie finansowej miasta.

Każdy wniosek musi zostać poparty przez minimum 20 ostrołęczan, z czego w przypadku projektu z puli osiedlowej 10 podpisów musi należeć do mieszkańców osiedla, którego dotyczy inicjatywa.

Projekt może zostać złożony wyłącznie na formularzu, który udostępniony zostanie:

Formularz składa się:

  • elektronicznie, poprzez interaktywny formularz znajdujący się na stronie internetowej budżetu obywatelskiego (www.ostroleka.budzet-obywatelski.org). Formularz projektu zgłoszony elektronicznie musi zawierać wszystkie wymagane załączniki, w postaci skanów/fotografii oryginałów dokumentów,
  • pisemnie, bezpośrednio w punktach informacyjnych Urzędu Miasta: plac gen. J. Bema 1, plac gen. J. Bema 7A, ul. gen. Tadeusza Kościuszki 45.

Wnioski będzie można składać od 15 lipca do 9 sierpnia. Natomiast głosowanie ruszy we wrześniu. Na ostateczne rozstrzygnięcie poczekamy do 4 października tego roku.

Poniżej pełny harmonogram:

  • od 15 lipca do 09 sierpnia 2019 r. – Zgłaszanie projektów do Budżetu Obywatelskiego
  • od 12 do 25 sierpnia 2019 r. – Weryfikacja i opiniowanie zgłoszonych projektów
  • 25 sierpnia 2019 r. – Ogłoszenie listy projektów poddanych pod głosowanie
  • od 02 do 15 września 2019 r. – Głosowanie (mieszkańcy Ostrołęki będą mogli zdecydować w ankiecie, które projekty powinny być zrealizowane)
  • 4 października 2019 – Oficjalne ogłoszenie wyników

pg/Sebastian Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *