RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Rusza dodatkowy nabór do budżetu obywatelskiego

Od poniedziałku (21 września) ostrołęczanie będą mogli złożyć dodatkowe projekty w ramach procedury budżetu obywatelskiego. Nabór zakończy się w piątek (25 września).

W pierwszym naborze do Urzędu Miasta Ostrołęki wpłynęły 42 wnioski. W ocenie komisji ds. budżetu obywatelskiego, część z nich nie spełniła wymagań formalnych lub merytorycznych. Wnioski były składane w dwóch kategoriach – ogólnomiejskiej i osiedlowej. Dla każdego osiedla regulamin przewiduje określoną wysokość środków z puli niemal 2 milionów złotych. Niestety jedno z nich nie złożyło żadnego wniosku.

Aby dać szansę wszystkim jednostkom pomocniczym na wykorzystanie pieniędzy, ogłoszony został dodatkowy, uzupełniający nabór. Wnioski można złożyć w obydwu kategoriach za pośrednictwem platformy do obsługi budżetu obywatelskiego oraz w wersji papierowej. Wniosek musi zostać poparty przez 20 mieszkańców Ostrołęki, a w kategorii osiedlowej przez 20 mieszkańców osiedla, którego zadanie dotyczy.

Szczegóły w sprawie składania wniosków znaleźć można na stronie ostroleka.budzet-obywatelski.org. Pytania można kierować także do pracowników Wydziału Działalności Gospodarczej, Kultury i Sportu.

UM Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *