RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Ruszają prace nad budową szpitala tymczasowego [FOTO]

W Ostrołęce rozpoczęły się prace nad przygotowaniem terenu pod budowę tymczasowego szpitala. W specjalnych kontenerach będzie 200 łóżek dla chorych na koronawirusa, a to na terenie parkingu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Układ szpitala tymczasowego, będzie przypominał ten w Płocku – mówi Krzysztof Kopeć, dyrektor biura prasowego Energa S.A: Prace projektowe już są na ukończeniu, kwestia samych dostaw i montażu modułów powinna rozpocząć się w przyszłym tygodniu.

Wg. Wojciecha Krzyżanowskiego, zastępcy dyrektora ostrołęckiej placówki, obecna lokalizacja szpitala tymczasowego jest najlepszą ze wszystkich rozważanych opcji: Można wykorzystać cześć naszego zaplecza, typu kuchnia. Jest cały szpital obok, więc bliskość kadry, to daje duże możliwości. Przecież pacjent, który leży w szpitalu polowym też może mieć wyrostek na przykład, może wymagać innego rodzaju interwencji, więc myślę, że bezpośrednie sąsiedztwo szpitala jest lepszym rozwiązaniem, bezpieczniejszym dla pacjentów i też łatwiejszym dla personelu.

Przypomnijmy, że jedną z rozważanych początkowo lokalizacji była hala im. Arkadiusza Gołasia, stanęło jednak na parkingu przy szpitalu. Jak ustaliliśmy tymczasowy szpital  ma zostać oddany do użytku w grudniu.

MŚ/bb

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 6 =