RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Rysują i malują w plenerze [FOTO]

Młodzież z Ostrołęki uczestniczy w zajęciach plenerowych. To już kolejne warsztaty plastyczne zorganizowane w ramach turnusów wakacyjnych dla dzieci pozostających w mieście.

Tematem przewodnim prac rysunkowych jest światłocień – mówi Ireneusz Żerański, instruktor plastyki w Galerii Ostrołęka. Taki główny problem naszych zajęć wakacyjnych to przedstawić światłocień. Dzięki niemu widzimy bardziej bryłowato. Staram się uczulić patrzenie dzieci i młodzieży w taki sposób, żeby właśnie mogły odróżniać te płaszczyzny oświetlone i płaszczyzny ocienione.

W warsztatach z rysunku i malarstwa uczestniczy 12 osób w wieku od 7 do 18 roku życia.

Tego typu zajęcia sprawiają wiele radości i rozwijają zdolności plastyczne – mówi uczestniczka pleneru Olga Żebrowska. Bardzo dużo mogę się tu nauczyć i widzę postępy. Józefa Psarskiego rysuję już trzeci raz. Za każdym razem robiłam to innymi technikami. Bardzo lubię rysować i malować. Nie wyobrażam sobie żyć bez tego. Na warsztatach rozwijam swoją kreatywność. Niesamowite jest to, że mogę w ciszy i w skupieniu usiąść i rysować na łonie natury.

W zajęciach uczestniczą osoby, które lubią rysować i malować, którym to odpowiada i służy – dodaje Ireneusz Żerański. Jest to także dobra forma na spędzenie wolnego czasu podczas wakacji. W miarę możliwości, na tyle na ile pozwoli nam pogoda będziemy tworzyć w plenerze. Przed nami jeszcze między innymi rysowanie pejzażu miejskiego.

Zajęcia z rysunku i malarstwa potrwają do najbliższego piątku.

Anna Sutuła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *