RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Śledztwo w sprawie włamania do Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego umorzone

W maju 2019 roku doszło do włamania do Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Sprawca miał usunąć istotne informacje z komputerów trzech zwolnionych pracowników.

O sprawie poinformował na swoim profilu facebookowym, prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Zastanawiałem się cały dzień czy umieścić informację odnośnie abstrakcyjnej sytuacji, jakie miała miejsce w jednej ze…

Opublikowany przez Łukasz Kulik Czwartek, 2 maja 2019

Prezydent Ostrołęki sprawę zgłosił na policję, a swoje śledztwo wszczęła ostrołęcka prokuratura, która badała kwestię usunięcia zapisu z monitoringu i usunięcia dokumentów z OPK.

Jak podaje Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce w dniu 31 grudnia 2019 roku zakończyła postępowanie w sprawie. Śledztwo zostało umorzone z uwagi na niewykrycie sprawców i brak znamion czynu zabronionego. Poniżej szczegóły dotyczące:

1. Dokonanego w okresie od 30 kwietnia do 2 maja 2019 roku w Ostrołęce usunięcia z nośnika informatycznego zapisu istotnej informacji w postaci historii monitoringu wizyjnego na szkodę Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o., tj. o czyn z art. 268 §2 k.k. — postępowanie zostało umorzone z uwagi na niewykrycie sprawców przestępstwa,

2. Dokonanego w okresie od 30 kwietnia do 2 maja 2019 roku w Ostrołęce usunięcia dokumentów w postaci wydruków tras przejazdu śmieciarek na szkodę Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o., tj. o czyn z art. 276 k.k. – postępowanie zostało umorzone z uwagi na niewykrycie sprawców przestępstwa,

3. Dokonanego w okresie do 30 kwietnia do 2 maja 2019 roku w Ostrołęce usunięcia z nośnika informatycznego zapisu istotnej informacji w postaci danych monitoringu samochodów i ich tras przejazdu z programów Proxy GPS na szkodę Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o., tj. o czyn z art. 268 §2 k.k. — postępowanie zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego.

SK/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *