RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Śmiertelny wypadek w Kordowie – dwie osoby usłyszały zarzuty

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce postawiła zarzuty osobom uczestniczącym w wypadku, który miał miejsce w Kordowie 27 marca, w wyniku zginęły dwie dziewczynki w wieku 6 lat i 6 miesięcy. Zarzuty usłyszała między innymi matka dzieci Ewa B.

Zarzucono jej umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w konsekwencji doprowadzenie do wypadku drogowego, w którym zginęły dwie dziewczynkimówi Edyta Łukasiewicz rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Ewa B. przyznała się do zarzucanych jej czynów, ale odmówiła składania wyjaśnień.

Oprócz matki dzieci zarzuty usłyszał kierowca samochodu ciężarowego jadący z naprzeciwka.

Jemu również zarzucono umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym poprzez kierowanie zestawem samochodu z nadmierną prędkościądodaje Łukasiewicz. 

Przemysław K. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i również skorzystał z prawa odmowy składania wyjaśnień. Za zarzucane im czyny grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w godzinach porannych. Około godz. 8.50 kierująca pojazdem Opel Zafira Ewa B. wraz z dwójką dzieci jechała w kierunku Ostrołęki. W tym samym kierunku, w którym poruszała się Ewa B., przed jej pojazdem stały dwa samochody, których kierowcy zamierzali skręcić w lewo w kierunku msc. Stepna Stara. Ewa B. nie zatrzymała się za stojącymi samochodami, tylko zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z nadjeżdżającym od strony Ostrołęki w kierunku Różana pojazdem ciężarowym marki Renault. Na miejscu zginęły dwie córki kobiety, natomiast Ewa B. została odwieziona do szpitala w Ostrołęce. Dzieci znajdowały się w na tylnej kanapie pojazdu, dwumiesięczna Liliana w foteliku/nosidełku, natomiast sześcioletnia Laura w siedzisku. Obie dziewczynki były przypięte pasami bezpieczeństwa.

pg/mb/mś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *