RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Sprawca zabójstwa w Rzekuniu był niepoczytalny

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa Michała M.. do którego doszło w dniu 8 maja 2019 r. w Rzekuniu. Prokuratura wnioskuję o umorzenie, bo biegli uznali sprawcę za niepoczytalnego i ma być umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Jak informuje prokuratura, w dniu 21 października 2019 r. do Sądu Okręgowego w Ostrołęce został skierowany wniosek o umorzenie śledztwa przeciwko Tomaszowi Z. z uwagi na niepoczytalność sprawcy w chwili czynu oraz umieszczenie go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Podstawą wniosku była opinia biegłych sądowych z zakresu psychiatrii i psychologii. Biegli rozpoznali u Tomasza Z. objawy choroby psychicznej pod postacią schizofrenii paranoidalnej, uzależnienie od substancji psychoaktywnych. Wskazali nadto, że w czasie czynu miał zniesioną zdolność do rozumienia znaczenia czynu i kierowania swoim postępowaniem” – czytamy w komunikacie. Zachodzi podejrzenie, że mężczyzna dopuści się popełnienie podobnego czynu. Aby temu zapobiec prokuratura wnioskuje o leczenie specjalistyczne w zakładzie psychiatrycznym.

Zadał 16 ciosów

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych przy jednym ze sklepów w okolicy ulicy Ostrowskiej. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce ustaliła, że pomiędzy dwójką mężczyzn był konflikt. Podczas przypadkowego spotkania doszło do kłótni i szarpaniny w wyniku, której Tomasz Z. wyciągnął nóż i zadał nim Michałowi M. 16 ciosów. Jak mówił nam wtedy rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce raną śmiertelną okazała się ta znajdująca się na szyi poszkodowanego. Sprawca został zatrzymany zaraz po zdarzeniu.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six − 1 =