RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Sprawdź się na feriach z Wojskami Obrony Terytorialnej

„Ferie z WOT”, to akcja skierowana do uczniów i studentów, którzy chcą zostać żołnierzami Wojska Polskiego, a jednocześnie nie chcą rezygnować ze swojej codziennej aktywności. To też dobry sposób na rozpoczynacie swojej przygody z Wojskami Obrony Terytorialnej.

– Jest to ukłon w stronę uczniów, którzy ukończyli 18 lat, a chcieliby połączyć naukę ze służbą wojskową. Tu konkretnie z pełnieniem terytorialnej służby wojskowej i chcieliby rozpocząć swoją przygodę z wojskiem jeszcze podczas trwania nauki mówił major Sławomir Kośnica, oficer prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia w Wojskach Obrony Terytorialnej.

– W trakcie ferii zimowych każdy ochotnik, który nigdy nie był w wojsku a chce, rozpocząć swoją karierę wojskową zacznie od szkolenia podstawowego, które trwa szesnaście dni i kończy się przysięgą wojskową. To idealnie wpisuje się w okres ferii.- dodał major Kośnica.

Pierwsze szkolenia w ramach projektu „Ferie z WOT” rozpoczną się w dniach od 11 do 26 stycznia 2019 r. w województwach kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Kolejne szkolenia odbędą się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, w dniach od 19 stycznia do 3 lutego. Od 26 stycznia do 9 lutego do projektu dołączy brygada OT z Mazowsza, a na terenie Lubelszczyzny i Podkarpacia projekt zostanie zorganizowany w dniach 9-24 lutego 2019 r.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w projekcie „Ferie z WOT”, powinni już zgłaszać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w swoim rejonie. 

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *