RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Sprzęt do dezynfekcji powietrza i maseczki trafią do Domu Pomocy Społecznej

600 tysięcy złotych przeznaczy Mazowsze na zakup sprzętu oczyszczającego i dezynfekującego powietrze do Domów Pomocy Społecznej. Wsparcie otrzyma 60 placówek, w tym DPS’y z Ostrołęki, Makowa Mazowieckiego i Przasnysza. To niejedyna pomoc przygotowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Decyzję o zakupie urządzeń radni sejmiku województwa mazowieckiego podjęli na ostatniej sesji. Sprzęt ma pomóc wrócić placówkom do normalnego funkcjonowania.

– Niestety, dzisiaj domy pomocy społecznej, zaraz po szpitalach są najbardziej newralgicznymi miejscami. Często jest to wynik tego, że pielęgniarki, pracownicy obsługi, często są zatrudniani w różnych miejscach. (…) Dzisiaj często domy pomocy społecznej są ewakuowane, ale żeby przywrócić możliwość ich działania muszą podlegać dezynfekcji, aby przywrócić je do stanu, w którym można ponownie umieścić pensjonariuszymówił Adam Struzik, marszałek woj mazowieckiego.

Urządzenia do oczyszczania powietrza, ze względu na ograniczenia prawne, trafią tylko do placówek prowadzonych przez samorządy. Mazowsze zapowiada również, że wkrótce uruchomi program na kwotę 3 mln złotych, z których 2,5 zostanie przeznaczone na sprzęt ochrony osobistej dla pracowników DPSów.

Warto dodać, że Dom Pomocy Społecznej w Ostrołęce otrzymał ostatnio wsparcie od Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki. Dzięki akcji Młodzieżowa MaskaRada trafiło tam 300 maseczek uszytych przez członków rady.

#MłodzieżowaMaskaRadaPierwsza tura maseczek oddana 😍Dziś do Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce oddaliśmy 300…

Opublikowany przez Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki Środa, 29 kwietnia 2020

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *