RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Starsza kobieta przez oszustów straciła pieniądze

Blisko 600 złotych straciła mieszkanka Ostrołęki, która za pośrednictwem strony internetowej postanowiła kupić telefon komórkowy. Sprawą zajmują się policjanci.

Wczoraj (6.05.) o godzinie 21 do ostrołęckiej komendy policji zgłosiła się 59-letnia mieszkanka naszego miasta, która oświadczyła, że została oszukana w internecie. Straty oszacowała na kwotę 554 złote. Ostrołęczanka poinformowała, że na początku tego miesiąca w jednym ze sklepów internetowych kupiła telefon komórkowy.

– Należną kwotę wpłaciła na wskazane przez sprzedającego konto. Jednak sprzedawca po otrzymaniu gotówki zlecił jej ponowne przelanie pieniędzy. Jak twierdził sprzedający powodem takiego stanu rzeczy było błędne zaksięgowanie jej przelewu. Kobieta na to się nie zgodziła i do dziś nie otrzymała zamówionego telefonu – mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

To już drugie oszustwo w ,,sieci” zgłoszone do ostrołęckiej policji w ostatnim czasie. Na początku tego tygodnia inna kobieta została oszukana przy zakupie w internecie wózka dla dziecka.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożność i rozsądek przy zakupach na portalach aukcyjnych. Należy pamiętać, że tzw. okazje często kończą się utratą pieniędzy. Nasze bezpieczeństwo podniesie także forma płatności. Płatność za pobraniem zmniejszy ryzyko utraty pieniędzy. Należy zwrócić także uwagę na sprzedających, którzy nie podają numeru telefonu. Tym bardziej jeżeli sprzedający oczekuje zaliczki. Często właśnie wplata zaliczki kończy kontakt ze sprzedającym.

KMP w Ostrołęce/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *