RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Stora Enso potwierdza możliwość zamknięcia workowni

O tym, że zakład planuje wygasić dział produkcji worków pisaliśmy wczoraj. W artykule publikujemy e-mail, który trafił do pracowników. Dziś (18.02) zakład potwierdził nasze nieoficjalne informacje. Jak się okazuje rozmowy w tej sprawie trwają od tygodnia.

Jak poinformowała nas Agnieszka Stolarow z zakładu Stora Enso, konsultacje ze Związkami Zawodowymi w sprawie zamknięcia workowni prowadzone są od 10 lutego. Rozmowy wciąż trwają i na razie nie wiadomo jakie będą skutki wygaszenia działu. Zakład nie zaprzeczył jednak, że może skutkować to zwolnieniami. Jutro (18.02.) w Stora Enso odbędą się rozmowy z częścią pracowników działu. 

Według naszych nieoficjalnych informacji, dział produkcji worków generuje niewystarczający dochód i w jego miejsce może powstać dział produkcji tektury.

Poniżej treść komunikatu Stora Enso:

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na zapytanie informujemy, że w dniu 10 lutego 2020 r. Zarząd Stora Enso Poland S.A. rozpoczął konsultacje ze Związkami Zawodowymi w sprawie ewentualnego zamknięcia Zakładu produkcji worków w Ostrołęce. Rozmowy są kontynuowane. W Zakładzie produkcji worków zatrudnionych jest obecnie 130 pracowników. Na obecnym etapie rozmów i konsultacji nie możemy przekazać Państwu więcej szczegółów.

O postępie będziemy informować na bieżąco.

Z pozdrowieniami,
Agnieszka Stolarow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *