RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Legion” zachęca do oddawania krwi

W związku z epidemią koronawirusa spada liczba krwiodawców. Regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa apelują o oddawanie krwi, która w czasie epitem koronawirusa również jest potrzebna. O tym, gdzie można oddawać krew w Ostrołęce, mówi Paweł Stawicki ze Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Legion” oddział w Ostrołęce.

– Krew można oddawać na terenie ostrołęckiego szpitala. Został podstawiony specjalny ambulans, który jest bardzo widoczny. Jest cały czerwony i jest opisany. Tam spokojnie można oddawać bezpiecznie krew, nie wchodząc do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.

Paweł Stawicki przekonuje, że oddawanie krwi jest bardzo ważne nawet teraz:

– W dobie epidemii ta krew jest jeszcze bardziej potrzebna. Ludzi, którzy są zdrowi, zapraszam, zachęcam do oddawania krwi. Nie zmieniły się zasady, wystarczy tylko szczerze wypełnić formularz przed pobraniem krwi. To bezpieczne i nic nam nie grozi. Gorąco zachęcam do podzielenia się darem życia, jakim jest krew.

Każda grupa krwi jest potrzebna, najbardziej oczekiwana jest jednak krew grupy O RhD-, gdyż w nagłych wypadkach, przy braku krwi właściwej, może być przetoczona każdemu.

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *