RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Streetworker wyruszył z pomocą

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce wystartowała z nowatorskim projektem. Ostrołęckie ulice przemierza streetworker – Andrzej Zapert (terapeuta) integrujący się z osobami pozostającymi w kryzysie bezdomności, borykającymi się z problemem alkoholowym.

Cel? Pomoc w wyrwaniu się z obecnego stanu. Działania streetworkera będą skierowane także na pomoc młodzieży, która z rożnych powodów znalazła się na ulicy.

Zdarza się, że napotkane osoby zupełnie nie wiedzą jak sobie radzić, gdzie szukać pomocy i na jaką pomoc mogą liczyć. My będziemy wypełniać tę lukę w Ostrołęce. Wiele osób otworzyło się przed nami, opowiedziało o swoim życiu, problemach. Po kilku spotkaniach udało nam się namówić A., której grozi amputacja nogi, na pomoc medyczną. Trafiła do szpitala. Jej stan zdrowia będziemy monitorować. Przed nami długa i mozolna droga, ale dająca ogromną satysfakcję. Jeżeli uda się nam wyrwać z bezdomności choć jedną osobę, będzie to pewnego rodzaju sukces przyznaje Mariusz Łuba, przewodniczący MKRPA.

UM Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *