RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Świąteczny kiermasz u podopiecznych WTZ Motylki

Bożonarodzeniowe ozdoby wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Motylki” były do kupienia podczas dzisiejszego (17.12.) kiermaszu. Przedmioty co roku rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Pewnie dlatego, że podopieczni motylków znają się na rzeczy.

Coroczny kiermasz placówki Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych WTZ Motylki wśród ostrołęczan cieszy się dużym zainteresowaniem. Prace przygotowywane przez niepełnosprawnych zawsze szybko znikają ze stoisk.

– Poszerza się grono naszych sympatyków. Jest nam bardzo miło i przyjemnie przyjmować gości. Wiele osób było już przed kiermaszem, bo istnieje taka możliwość, abyśmy wykonali coś dla osoby indywidualnej. Więc część naszych sympatyków jest już zadowolona, bo odebrali swoje ozdoby przed kiermaszemmówiła Katarzyna Mierzejewska kierownik WTZ Motylki.

Przedmioty sprzedawane podczas kiermaszu nie były drogie. Przedział cenowy to 5-35 złotych. Jak mówi kierowniczka placówki najważniejsza w tym wszystkich jest radość podopiecznych.

– Radość osób niepełnosprawnych jest znacznie większa. Oni się cieszą jak ktoś weźmie ten stroik, przy którego produkcji uczestniczyli. Sama inicjatywa jest dla nas niesamowita, zarówno dla niepełnosprawnych jak i kadry – dodaje Katarzyna Mierzejewska.

Cały dochód z bożonarodzeniowego kiermaszu ozdób zostanie przeznaczony na 5-dniową wycieczkę rekreacyjną dla niepełnosprawnych podopiecznych Motylków.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *