RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: „Światło Pamięci Niezwyciężonym w dekadę 100-lecia Niepodległości” zapłonęło

„Światło Pamięci Niezwyciężonym w dekadę 100-lecia Niepodległości” zapłonęło również w Ostrołęce. W ogólnopolską akcję włączyło się Ostrołęckie Stowarzyszenie Historyczne „Czwartacy”, które 10 listopada skupiło wokół miejsc pamięci wielu ostrołęczan.

Akcja ma jeden cel. Podtrzymywanie pamięci o bohaterach walk o niepodległość naszej ojczyznymówiła Joanna Kamińska, sekretarz OSH „Czwartacy”.Zapalenie znicza, położenie kwiatów czy krótka modlitwa w miejscach pochówku czy pod pomnikiem upamiętniającym jakieś wydarzenie, to niewielki gest, na który stać każdego Polaka.

Do akcji włączyli się również harcerze oraz Młodzieżowa Rada Miasta. Młodzi ostrołęczanie odwiedzili mogiły znajdujące się na cmentarzu parafialnym, jak i pomniki poświęcone bohaterskim czynom naszych przodków.

Dla nas jest to możliwość pokazania swojego przywiązania do naszego kraju. Jak również pokazania naszego patriotyzmu. Który jest w nas i na co dzień śpi. A chodząc na takie wydarzenia budzimy gomówiła jedna z harcerek, która tego wieczoru wraz ze swoją drużyną odwiedziła pomnik czwartaków jak również pomnik generała Bema w Ostrołęce.

Inicjatorem ogólnopolskiej akcji akcji „Światło Pamięci Niezwyciężonym w dekadę 100-lecia Niepodległości” jest Stowarzyszenie Grupa Wschód z Białegostoku.

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *