RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Biskup modlił się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Światowy Dzień Chorego [FOTO]

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce biskup Janusz Stepnowski celebrował msze święta w której udział wzięli podopieczni oraz pracownicy Domu.

W tym dniu w sposób szczególny wspominamy, modlimy się za naszych chorych – mówił biskup Janusz Stepnowski. A szczególnie modlimy się za osoby, które pracują z chorymi. Dziękując im za cierpliwość, wyrozumiałość, oraz za ich wysiłek. Oddają swoje serce i dają wielkie świadectwo chrześcijańskiego życia, jeśli chodzi o posługę osobom chorym.

Dzień chorego obchodzimy co roku 11 lutego, a został ustanowiony 13 maja 1992 roku. Dom Pomocy Społecznej w Ostrołęce po raz 28 włączył się w obchody.

Jest to dzień, który jest skierowany do naszych mieszkańców, pamiętamy też o pracownikach – mówi Elżbieta Gniazdowska, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej. Dzień chorego trwa dla nas cały rok, natomiast dzisiaj został on uświetniony poprzez przybyłych gości na czele z biskupem Januszem Stepnowskim. Dziękujemy, że zechciały podkreślić ten dzień chorego i być z tymi mieszkańcami Ostrołęki podczas mszy i wielu innych wydarzeń, które będą miały miejsca tego dnia.

Pensjonariusze Dom Pomocy Społecznej przygotowali dla wyjątkowych gości sztukę pantomimiczną pod tytułem „Bóg dał nam ręce”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *