RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Święto Niepodległości – program miejskich uroczystości

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości władze Ostrołęki zapraszają do wspólnego świętowania i uczestnictwa w uroczystościach oraz koncertach. Poniżej publikujemy program wydarzeń. 

10 listopada 2019 (niedziela):

16.00 – w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbędzie się Trans-Opera S.A.L.I.G.A. – spektakl na bazie utworów Przemysława Gintrowskiego. Wstęp wolny (po spektaklu będą rozdawane flagi).

11 listopada 2019 (poniedziałek):

10.00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny odbędzie się w kościele pw. Świętego Antoniego Padewskiego przy ul. Wiktora Gomulickiego 1A.
Po Mszy Św. zostaną złożone kwiaty pod Pomnikiem Czwartaków przy ul. Stanisława Staszica.

12.00 – Uroczysta Sesja Rady Miasta Ostrołęki z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Podczas sesji odbędzie się wręczenie honorowych odznak „Za zasługi dla Miasta Ostrołęki”, patentów oficerskich dla żołnierzy rezerwy oraz listów gratulacyjnych żołnierzom z Ostrołęki pełniącym Terytorialną Służbę Wojskową. Sesję uświetni koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego pt. Muzyka polska. Sesja odbędzie się w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury przy ul. Inwalidów Wojennych 23.

16.00 – koncert XIII Wspólne Śpiewanie Patriotyczne Polskę noszę w sercu, który odbędzie się w Ostrołęckim Centrum Kultury. Na scenie wystąpią ostrołęccy artyści, harcerze, ułani, chór MKK „O! LaLa!”, wokaliści Studia Piosenki z OCK, którzy zaśpiewają najpiękniejsze i najważniejsze pieśni polskie, będące świadectwem naszej historii. Wykonawcą na koncercie będzie również publiczność, na którą liczymy i dla której przygotowane będą śpiewniki. Koncert adresowany jest do rodzin, młodzieży i seniorów. Wstęp wolny.

18.00 – koncert Śpiewnik Patriotyczny. Podczas wydarzenia zaprezentowane będą znane utwory patriotyczne w wykonaniu solistów: Moniki Besteckiej oraz Dawida Pelowskiego z towarzyszeniem pianisty Miłosza Olenieckiego. Zapraszamy do Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ul. Traugutta 19. Wstęp wolny (po spektaklu będą rozdawane flagi).

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *