RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Szlachetna Paczka odsłania listę potrzebujących rodzin

Szlachetna Paczka otwiera dziś (16.11) bazę potrzebujących rodzin. W projekcie udział biorą również ostrołęczanie. SuperW zachęcają do wsparcia potrzebujących.

Szlachetna Paczka w Ostrołęce działa nieprzerwanie od 2012 roku. Od tego czasu dzięki projektowi rodziny z miasta i okolic miały możliwość zmienić swoje życie na lepsze. Jak co roku w połowie listopada przychodzi moment otwarcia dla darczyńców listy osób, które potrzebują wsparcia. Jak mówi Gabriela Suchecka, Koordynator Regionalny Projektu Szlachetna Paczka w województwie mazowieckim darczyńcą może zostać każdy.

– Oczywiście czasami pojedyncze osoby nie są w stanie spełnić wszystkich potrzeb rodzin. Dlatego zachęcamy do łączenia się w grupy. Może to być paczka znajomych, koledzy z pracy, klasy szkolne, czy nawet całe szkoły – tłumaczy Gabriela Suchecka.

Aby wybrać rodzinę, której chcemy pomóc należy wejść na stronę szlachetnapaczka.pl, wybrać interesujący nas rejon a następnie zagłębić się w przygotowane przez wolontariuszy opisy.

Jest tam opisana cała historia rodziny, jej piękno i to, przez co przeszła w swoim życiu. Rodziny mają różne potrzeby a niektóre z nich są dla wielu ludzi małym wyzwaniem do zrealizowania. Na stronie, darczyńcy mają okazję wybrać taką historię, która najbardziej ich urzeknie – dodaje Suchecka.

Do projektu w Ostrołęce zostało zgłoszonych około 50 rodzin. Te, które zostaną zakwalifikowane również znajdą się w systemie. Rodziny ze Szlachetnej paczki można wybierać do finału, który odbędzie się w dniach 7-8 grudnia.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *