RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Szpital czeka na dostawę szczepionek

Na 90% w czwartek przyjadą do nas kolejne dawki szczepionki – przekazuje koordynator ds. szczepień przeciwko COVID-19 w ostrołęckim szpitalu dr Maria Kapuśniak. Chodzi o 150 dawek dla osób, które w tym tygodniu mają przyjąć drugą dozę preparatu.

Największa niepewność związana jest ze szczepionkami dla zapisanych już pacjentów z grupy zero i seniorów – dodaje doktor Kapuśniak:

– Nie mamy szczepionek na drugą dawkę. Nie mamy na razie szczepionek na pierwszą dawkę dla osób z grupy zero, które jeszcze nie zostały zaszczepione. Jak na razie wiemy, że dostaniemy bardzo mało szczepionek, jeśli w ogóle, dla tej grupy z fazy pierwszej, ale to wszystko jest jeszcze takie niepewne. Na 90% mamy dostać szczepionkę na drugą dawkę w czwartek.

Natomiast dziś (19.01) rozpoczęło się szczepienie pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce. Niektórzy, między innymi z powodów zdrowotnych, preparatu w najbliższym czasie nie przyjmą, ale zaszczepionych ma zostać około 80% mieszkańców – mówi Elżbieta Gniazdowska dyrektor ostrołęckiego DPSu:

– Zainteresowanie szczepieniami w kierunku Covid-19 wzrasta, więc myślę że ta świadomość Polaków jest coraz większa i dla mnie zadowalające jest to, że bardzo chętnie chcą się szczepić mieszkańcy i ich rodziny. 

Przypomnijmy, że od 22 stycznia do szczepienia mogą się zarejestrować osoby powyżej 70 roku życia. Według planów rządu dawki dla nich powinny być dostępne od przyszłego poniedziałku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 7 =