RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Szpital ma przygotować dodatkowe miejsca na pacjentów z koronawirusem. Polecenie wojewody ma natychmiastowej wykonalności

Wojewoda Mazowiecki nałożył na podmioty lecznicze w Warszawie, Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Siedlcach, Kozienicach i Radomiu obowiązek przygotowania oddziałów zakaźnych/obserwacyjno-zakaźnych na przyjęcie zwiększonej liczby pacjentów oraz przygotowanie na pozostałych oddziałach miejsc, do których będą przyjmowani chorzy z pozytywnym wynikiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Polecenia mają rygor natychmiastowej wykonalności.

Szpitale otrzymały polecenie, które obowiązuje od 12 marca br. do odwołania i dotyczy przygotowania oddziałów zakaźnych/obserwacyjno-zakaźnych na przyjęcie zwiększonej liczby pacjentów, w tym zabezpieczenie na tych oddziałach respiratorów. Ponadto placówki są zobowiązane, aby przygotować miejsca na pozostałych oddziałach dla pacjentów, którzy będą przyjmowani pozytywnym wynikiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Polecenia Wojewody dotyczą następujących placówek:

  • Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie,
  • Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce,
  • Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku,
  • Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie,
  • Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach,
  • Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach,
  • Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu.

Pacjenci z oddziałów, które sukcesywnie będą przekształcane na zakaźne będą przenoszeni do sąsiadujących szpitali, które mają decyzją wojewody podniesioną gotowość.

Polecenia zostały wydane w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem, dostępu do opieki zdrowotnej przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony pacjentom niezarażonym.

Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *