RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. To już pewne. Workownia w Stora Enso zostanie wygaszona. Co dalej z pracownikami?

O tym, że Stora Enso planuje wygasić dział workowni pisaliśmy w poniedziałek (17.02). Teraz zakład oficjalnie potwierdził, że dział zostanie zamknięty. W związku z tym 130 pracowników jest narażonych na zwolnienie. 

Potwierdziły się nasze informacje w sprawie wygaszenia zakładu. W oficjalnym oświadczeniu Stora Enso informuje, że decyzja o wygaszeniu workowni zapadła wczoraj (20.02), a jej przyczyną jest nieopłacalność prowadzenia działu. 

W związku z tym narażonych na stratę pracy jest 130 pracowników. Dyrekcja zapewnia, że „dołoży starań”, aby jak najwięcej zatrudnionych znalazło pracę w innych działach spółki, nie tylko tej w Ostrołęce. Poniżej oficjalny komunikat:

W dniu 20 lutego 2020 roku Uchwałą Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Stora Enso Poland S.A. podjęta została decyzja o zamknięciu Zakładu produkcji worków w Ostrołęce. 

Zakładu worków papierowych w Ostrołęce jest jedynym Zakładem w Grupie Stora Enso, w którym produkowane są worki papierowe. Profil działalności Zakładu nie jest kluczowy i strategiczny dla dalszego rozwoju firmy. Dalsze funkcjonowanie Zakładu wymagałoby znacznych nakładów odtworzeniowych i inwestycyjnych.
W Zakładzie worków zatrudnionych jest obecnie 130 pracowników.

„Dołożymy starań, aby jak najwięcej pracowników znalazło zatrudnienie w innych Zakładach Stora Enso w Ostrołęce (Maszyna Papiernicza nr 5, Zakład Kraft, Zakład Produkcji Tektury Falistej i Pudeł), a także w innych lokalizacjach Stora Enso w Polsce. W przypadku pracowników chcących odejść z firmy zapewnimy im szkolenia wspierające znalezienie pracy” – mówi Dyrektor Zakładu, Vice Prezes Zarządu Stora Enso Poland S.A. Daniel Andrzejak.

Wygaszenie działalności Zakładu worków papierowych nastąpi do końca 2020 roku.

1 komentarz

  1. kraft Odpowiedz

    to teraz Mondi bedzie miało juz monopol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *