RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Trwa budowa szpitala tymczasowego [FOTO]

Pierwsze moduły dojechały dziś na plac budowy tymczasowego szpitala dla chorych na COVID-19 w Ostrołęce. Do tej pory zakończono prace ziemne nad infrastrukturą budowlaną, elektryczną, sanitarną i teletechniczną obiektu.

Zrealizowano ok. 50 % tej inwestycji – mówił podczas dzisiejszej konferencji w Ostrołęce prezes Orlenu, Daniel Obajtek:

– W ciągu 12 dni będą moduły połączone. To będzie 170 modułów i jesteśmy już przygotowani jeżeli chodzi o wyposażenie łóżka w respiratory, kardiomonitory. Także mamy pełen wykaz całego sprzętu, który będzie również tu zastosowany.

To będzie szpital na naprawę wysokim poziomie – mówi Paweł Natkowski, dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, przy którym powstaje nowa inwestycja

– Chce podkreślić, że znam dokładnie plany tego szpitala. Był z nami konsultowany, więc  wszystkie pomieszczenia, które tu będą miały miejsce czy socjalne, czy skierowane dla pacjentów są z nami szczegółowo uzgodnione pod każdym względem, zarówno medyczny, sanitarnym jak i epidemiologicznym. Jest to naprawdę prawdziwy szpital. To, że jest budowany z komponentów nie oznacza, że będzie miał gorszą strukturę niż szpital, który jest na trwałe postawiony na gruncie.

Tymczasowy szpital w Ostrołęce będzie obsługiwał około 200 łóżek, w tym 20 respiratorowych. Obiekt ma rozpocząć działanie 20 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 17 =