RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Trzymał narkotyki w zamrażarce i ramie obrazu. Wpadł

Ponad 5,5 kilograma marihuany oraz 4 krzewy konopi indyjskich zabezpieczyli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Wartość rynkowa znalezionego suszu to prawie 200 tysięcy złotych. Odpowiedzialny za uprawę narkotyku był ostrołęczanin

Od pewnego czasu kryminalni rozpracowywali osoby zajmujące się nielegalną uprawą konopi indyjskich oraz wprowadzaniem do obrotu środków odurzających. Wytypowali oni miejsce, w którym odbywał się nielegalny proceder i potwierdzili zdobyte informacje. Funkcjonariusze znaleźli tam plantację konopi indyjskich i na miejscu zatrzymali 38 – letniego mieszkańca Ostrołęki. W wyniku przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli ponad 5,5 kilograma marihuany oraz 4 krzewy konopi indyjskich. Część z zabezpieczonych narkotyków była zamrożona.

Dodatkowo policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do uprawy plantacji. Jednak to nie wszystko, na terenie jednego z mieszkań na terenie Ostrołęki funkcjonariusze zabezpieczyli wysuszone liście konopi indyjskich, które były w ramie obrazu.

Z zabezpieczonego suszu można było uzyskać blisko 5,5 tysiąca porcji handlowych narkotyków, które nie trafią do sprzedaży. Czarnorynkową wartość zabezpieczonego suszu to prawie 200 tysięcy złotych. 38 – letni ostrołęczanin został zatrzymany.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Ostrołęka/MŚ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − one =