RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Uczniowie klas policyjnych zajęcia będą mieli na komendzie [FOTO]

Porozumienie o współpracy obejmujące m.in. utworzenie klas policyjnych w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce i zasady ich współpracy z ostrołęckimi policjantami zostało podpisane 11 września. Sygnatariuszami zostali: Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinspektor Krzysztof Szymański, Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce Anna Dudzic.

Zawarte porozumienie określa zasady i zakres współpracy ostrołęckich policjantów na rzecz uczniów, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą ze służbami mundurowymi powołanymi do ochrony prawa i porządku publicznego oraz w celu podniesienia poziomu nauczania i kształtowania wśród młodzieży szacunku do munduru i tradycji Policji.

Uczniowie klas o profilu mundurowym mają możliwość uczestniczenia w lekcjach pokazowych organizowanych na terenie jednostki policji, a także biorą udział w tematycznych lekcjach dydaktycznych, mających na celu podnoszenie ich świadomości prawnej i społecznej za stan bezpieczeństwa publicznego, a także zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem, zadaniami i uprawnieniami policji.

W porozumieniu biorą udział dwie klasy: jedna klasa uczniów po szkole podstawowej oraz druga – po gimnazjum. Raz w tygodniu uczniowie będą mieli zajęcia z przedmiotu Edukacja Policyjna, które prowadzić będą policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Uczniowie pierwsze zajęcia mają już za sobąinformuje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP w Ostrołęce. 

Ponadto każdy z uczniów tego profilu będzie mógł poszerzać swoją wiedzę i poznać dokładnie formację mundurową jaką jest policja i z bliska zetknąć się z służbą. Być może dzięki temu młodzi ludzie dużo łatwiej będą mogli odpowiedzieć sobie na pytanie z jakim zawodem chcą związać swoją przyszłość.

KMP Ostrołęka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen + thirteen =