RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Ukradł myszkę i schował się w lodówce

Czujnością wykazał się będący w czasie wolnym od służby policjant Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, który zatrzymał sklepowego złodzieja. Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę po tym, jak zauważył, jak wchodzi on do lodówki znajdującej się w sklepie AGD i zdejmuje zabezpieczające opakowanie ze sprzętu elektronicznego. Dzięki właściwej reakcji funkcjonariusza towar wrócił do właściciela sklepu, a mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej

Nietypowy sposób wybrał sobie mieszkaniec powiatu makowskiego na kradzież sprzętu elektronicznego w jednym ze sklepów na terenie Ostrołęki.

Mężczyzna  aby zdjąć zabezpieczające przed kradzieżą opakowanie wszedł do lodówki znajdującej się w sklepie. Jednak nawet takie ,,spektakularne” zachowanie nie umknęło doświadczonemu policjantowi z ostrołęckiego wydziału – sztab policji.

Funkcjonariusz zauważył przez niedomknięte drzwi lodówki, jak mężczyzna zdejmuje opakowanie z myszki komputerowej i skradziony przedmiot chowa do kieszeni.

Po opuszczeniu ,,lodówki”  szybkim krokiem zaczął iść w kierunku wyjścia. Policjant widząc sytuację zatrzymał mężczyznę i przekazał ochronie sklepu. W środku lodówki zostało znalezione opakowanie od myszki.

Mężczyzną okazał się 40 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Dzięki postawie będącego na wolnym policjanta skradzione w mienie wróciło na sklepową półkę, a sprawca został przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi policji.

Po raz kolejny policjant, który zareagował na naruszenie prawa swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się w każdej chwili, nie tylko będąc na służbie.

asp. Tomasz Żerański KMP Ostrołęka

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *