RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Ulica Blachnickiego nie zostanie oddana na czas [FOTO]

Ulica Blachnickiego nie zostanie oddana na czas – to już pewne. Dzisiaj (31.08) mija termin realizacji inwestycji, jednak oceniając postęp robót zdążenie na czas jest niewykonalne. 

Wraz z zakończeniem wakacji miały zakończyć się prace na ulicy Blachnickiego, w pobliżu której znajdują się Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 5. Jednak jest już pewne, że zarówno poruszanie się ulicą Blachnickiego i jej skrzyżowaniem z Sikorskiego oraz Grota-Roweckiego będzie stwarzać problemy. W związku z tym, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom, ruchem w tych miejscach kierować będzie Straż Miejska.

– Uzgodniliśmy z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 10, które godziny będą najbardziej odpowiednie, tak aby dzieci czuły się bezpiecznie oraz by rodzice w miarę swobodnie mogli podwozić je do szkoły. Strażnicy na pewno pojawią się na rozpoczęcie roku szkolnego i później w kluczowych godzinach takich jak rozpoczęcie czy zakończenie zajęć – powiedział nam kierownik biura prasowego Urzędu Miasta w Ostrołęce, Piotr Potulski.

Straż miejska na skrzyżowaniu kierować będzie ruchem w rozpoczęcie roku szkolnego od 7:30 do 10:15 od 3 września 2019 w dni powszednie w godzinach: od 7:30 do 8:20, od 11:20 do 13:00 i od 16:00 do 17:15. Godziny mogą ulec zmianie.

Urząd Miasta wciąż naciska na Ostradę, aby przyspieszyła wykonywanie prac, jednak wciąż nie wiadomo kiedy one się zakończą. Tak wygląda ul. Blachnickiego na dzień dzisiejszy:

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 9 =