RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Upamiętnili 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej [FOTO]

Ostrołęczanie uczcili pamięć ofiar II wojny światowej. Miejskie Obchody tradycyjnie odbyły się przed Pomnikiem Pamięci Pomordowanych w latach 1939-1945 Ofiar Terroru Hitlerowskiego.

O tożsamości narodowej trzeba pamiętać – mówi hufcowy hufca ostrołęckich harcerzy, Bartłomiej Suchecki:

– Teraz cierpi takie poczucie w nas braku może patriotyzmu. Takiego braku pamięci o tych, którzy walczyli o nasza Ojczyznę i coraz bardziej stajemy się taką globalną wioską. Tracimy właśnie takie polskie korzenie i myślę, że bardzo ważne jest przypominanie młodym ludziom o tym, że żyjemy w Polsce, że ktoś za nas walczył, że nie po to walczą o naszą wolną Ojczyznę, żeby teraz właśnie się nie utożsamiać z nią.

Jak twierdzi diecezjalny duszpasterz samorządowców i parlamentarzystów ks. Jan Świerad obchody świąt narodowych kształtują młodych:

– Jeżeli my nie będziemy pamiętać skąd wyrośliśmy, no to trudno żeby na tych wartościach uczyć patriotyzmu do Ojczyzny. Przeżycie to pozostaje w naszych sercach i te wartości, o których jest mowa sądzę, że pozostaną w wielu sercach. I one potrafią przemieniać serca młodych ludzi i je kształtować.

1 września 81 lat temu w godzinach porannych miało miejsce bombardowanie Wielunia i ostrzał Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Te wydarzenia przez historyków uznawane są za początek II wojny światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − 1 =