TwitterFacebook

Ostrołęka. Usiłował zabić sąsiada nożem, resztę życia może spędzić w więzieniu

Dożywotnie pozbawienie wolności grozi 40-letniemu Pawłowi N. za usiłowanie zabójstwa swojego sąsiada. Mężczyzna kilkukrotnie ranił nożem 29-letniego mieszkańca tej samej klatki schodowej. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 stycznia, przed godziną 18. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce. 

Pokrzywdzony Tomasz S. wyszedł ze swojego mieszkania. Kiedy schodził na dół klatką schodową spotkał mężczyznę, który odepchnął go, po czym bez przyczyny zaczął zadawać mu ciosy nożem w okolice tułowia – informuje Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, w skutek której obaj spadli ze schodów. Mimo to, napastnik wciąż atakował. Kiedy pokrzywdzony chwycił dłonią za ostrze noża, napastnik uderzył go ręką w twarz. Po tym Tomasz S. chwycił Pawła N. za nadgarstek i uderzył nim o barierkę schodów. W wyniku czego 40-latek wypuścił nóż z dłoni, jednak wciąż atakował.

– Pokrzywdzony wołał o pomoc. Z jednego z mieszkań wyszła sąsiadka, wtedy Tomasz S. krzyknął, aby ta wezwała policję. Dopiero wtedy 40-letni Paweł N. puścił pokrzywdzonego i wrócił do swojego mieszkania, w którym został później zatrzymany przez policję – dodaje Łukasiewicz.

Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Obecnie został zatrzymany w tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy. Za zarzucane mu czyny grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

MŚ/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *