RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Utrudnienia dla kierowców. Trzy ulice wyłączone z ruchu

Utrudnienia czekają na kierowców podróżujących po Ostrołęce. Dzisiaj (8.09) zamknięta została ulica Chopina. W weekend z ruchu wyłączone całkowicie będą ulice Padlewskiego i Sierakowskiego.

We wtorek, 8 września, po godz. 13.00 zamknięta dla ruchu kołowego została ul. Chopina w Ostrołęce. Powód? Awaria kanalizacji sanitarnej i uszkodzenie nawierzchni jezdni. Jak deklaruje wykonawca, naprawa potrwa prawdopodobnie dwa dni. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności, a także kierowanie się objazdami – ul. Łęczysk i ul. Króla Jana III Sobieskiego.

Kolejne utrudnienia na kierowców czekają w weekend. Już 12 września na ul. Padlewskiego i Sierakowskiego w Ostrołęce pojawi się ostatnia warstwa asfaltu. W związku z tym w dniach 10-12 września droga będzie całkowicie zamknięta. Ruch prawdopodobnie zostanie przywrócony 12 września w godzinach wieczornych. Do zakończenia prac pozostanie jeszcze m.in. ułożenie chodników i ścieżek rowerowych.

Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Ostrołęce informuje, że w dniach 10-12 września autobus linii nr 13 będzie kursował następującym objazdem: ul. Stacha Konwy, ul. Słoneczną, ul. Makową, ul. Ukośną. Z uwagi na brak możliwości dojazdu autobusów, zostaje zawieszone funkcjonowanie przystanków: ul. Padlewskiego, ul. Sierakowskiego, Zabrodzie oraz Stacha Konwy RDP.

Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne zwraca się z prośbą do mieszkańców o wystawienie do odbioru pojemników z odpadami komunalnymi i biodegradowalnymi w środę, 16 września od godziny 7.00.

W dniu 5 grudnia 2019 r. podpisano umowę o dofinansowanie Nr FDS/83/2019 na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2538W w odcinku ul. gen. Zygmunta Padlewskiego i ul. Zygmunta Sierakowskiego w Ostrołęce” w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 

Dofinansowanie: 2.766.344,00 zł
Całkowita wartość inwestycji: 5.532.688,50  zł

Termin realizacji: 2019 – 2020
Łączna długość wybudowanych odcinków – 1378 m, liczba odcinków – 2.

UM Ostrołęka/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four + 16 =