RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. W okolicach szkół dla dorosłych będzie można sprzedawać alkohol

Radni Ostrołęki wykluczyli obszar szkółddla dorosłych z ograniczeń nałożonych na przedsiębiorców sprzedających alkohol. Mowa o uchwale w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz określenia zasad usytuowania miejsc ich sprzedaży i podawania.

Prezydent Ostrołęki, Łukasz Kulik obawia się, że to krok w złą stronę:

Ja zastanawiam się, gdzie pójdziemy dalej, bo zaraz okaże się, że jeżeli dzisiaj rozmawiamy o szkołach dla dorosłych, za chwilę będziemy rozmawiać czy to będzie 80 metrów, a nie 100 metrów. To jest ryzykowny argument przy tego typu odstępstwach od ustawymówi włodarz Ostrołęki. 

Prezydent mówił o nakazie prawnym, według którego alkohol nie może być sprzedawany w odległości do stu metrów od szkoł. Jak twierdzi jeden z radnych, Jacek Łuba – uchwała w tej sprawie naginana jest w innych miastach w Polsce.

Poczułem trochę w tym strach, że będzie najpierw 80 metrów. Poinformuję Pana, że w Warszawie te dystanse są skrócone do 50 i ustawa tego nie zabrania. To po pierwsze, po drugie często w wielu miastach z tej ustawy wyłączone są przedszkola i żłobki, to też nie jest problemem w wielu miastach – przekonywał.

Ostatecznie radni 13 głosami za i 3 przeciw wyłączyli szkoły dla dorosłych z obowiązujących zakazów usytuowania miejsc sprzedaży i podawania alkoholu.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *