RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. W szpitalu funkcjonują termowizyjne kamery

Bezdotykowy system mierzenia temperatury w ostrołęckim szpitalu zamontowany. Termowizyjne kamery pozwalają na pomiary temperatury kilku osobom na raz. Sprzęt będzie pomocny nawet po zakończeniu rządowych obostrzeń związanych z koronawirusem.

Bezdotykowy system mierzenia temperatury działa na zasadzie dwóch kamer, które wyposażone zostały w czujniki termowizyjne. Podczas konfiguracji obsługa ustawia daną temperaturę, a gdy temperatura osoby przechodzącej przez strefę pomiaru przekroczy wcześniej ustalony limit, włączony zostaje alarm, który powiadamia personel. System dokonuje pomiaru na wszystkich odsłoniętych częściach ciała.

– Uważamy, że ten system jest dla nas bezwzględnie bardzo ważny. Dziś mamy pandemię COVID-19, ale nie zapomnijmy o tym, że co roku w okresach wiosennych, jesiennych i zimowych mamy wzmożone zachorowania na grypę i to też w pewien sposób będzie nas ostrzegało przed tym, aby taki pacjent „zagrypiały” nie szedł do tego szpitala i nie rozniósł tej grypy po całym szpitalu – mówił w rozmowie z Radiem Nadzieja, Paweł Natkowski, dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. 

W dniu dzisiejszym został zainstalowany zestaw DAHUA do bezdotykowego pomiaru temperatury ciała ❗️❗️❗️

Opublikowany przez Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce Czwartek, 14 maja 2020

Zakup bezdotykowego systemu mierzenia temperatury został sfinansowany przez Mazowsze. Samorząd Województwa Mazowieckiego w takie systemy wyposażył łącznie 21 placówek. Łączny koszt ich zakupy to blisko 1.7 milionów złotych.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *