RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Wał musi zostać naprawiony przed zimą

Prezydent Ostrołęki na ostatniej sesji Rady Miasta przedstawił czynności, które zostały podjęte przez ratusz, żeby naprawić wał przeciwpowodziowy przy rzece Narew. Poinformował też, że trzeba prace zakończyć przed zimą.

Przypomnijmy, że wał został przerwany po ulewach jakie miały miejsce w nocy z 13 na 14 czerwca. Miejsce zostało zabezpieczone, ale wymaga napraw. Szacuje się, że może to wynieść nawet ponad milion złotych.

Jesteśmy już w komfortowej sytuacji, ponieważ jest rozstrzygnięty przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Ma być ona gotowa w sierpniu, wrzesień i październik zostaje na wykonanie naprawy tego wału. O dokładnych kosztach będziemy mogli powiedzieć po wykonaniu dokumentacji mówił Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki.

Naprawa uszkodzeń to nie jedyne prace, jakie należy wykonać. Po przeprowadzonej ekspertyzie okazało się, że do remontu kwalifikuje się nie tylko wał, ale też co najmniej jeden przepust na ulicy Szwedzkiej. Z zaleceń specjalistów, jakie otrzymało miasto wynika, że wał musi zostać naprawiony do końca października, a najpóźniej do 15 listopada.

Sebastian Kamiński/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *