TwitterFacebook

Ostrołęka: Wał przeciwpowodziowy uszkodzony. Sztab Zarządzania Kryzysowego szuka rozwiązania problemu.

W nocy z trzynastego na czternastego czerwca, w skutek obfitych opadów atmosferycznych ostrołęcki wał przeciwpowodziowy został przerwany na wysokości ulicy łęczysk. Od rana na miejscu pracuję policja starając się zabezpieczyć wyrwę przed ciekawskimi gapiami.

Sytuacja nie jest groźna. Mamy niski poziom wody w rzece. Osunięcie się wału spowodowało nagromadzeni wód opadowych w kanalizacji deszczowej wyjaśnił prezydent miasta Łukasz Kulik

Dnia 14.06 odbyło się posiedzenie sztabu zarządzania kryzysowego w którym wzięli udział przedstawiciele powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego jak również przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz wszystkich służb ze strony miasta które odpowiadają za bezpieczeństwo obywateli. Na spotkaniu zajęto się znalezieniem przyczyn utworzenia się wyrwy oraz analizą kosztów odbudowy wałów.

W tej chwili Wody Polskie wraz z miastem zabezpieczyły teren osuwiska. 24 czerwca Ośrodek Technicznej Kontroli Zapór dokona analizy lewostronnej cześć wałów. Miasto Ostrołęka chce uporać się z problemem do końca jesieni.

Do zimy musimy wał odbudować i wykonać przepust wodny zgonie z zaleceniami kontrolujących instytucjizaznacza Prezydent Ostrołęki

Przyczyna wyrwy i dalsze plany działania związane z naprawą wału w Ostrołęce powinniśmy poznać w przeciągu 2 tygodni.

Sebastian Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *