RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: warsztaty teatralne dla najmłodszych [FOTO]

Trwają warsztaty teatralne w ostrołęckim Klubie Oczko. Są one skierowane do dzieci i młodzieży spędzającej lato w mieście.

Celem zajęć jest przede wszystkim dobra zabawa – mówi prowadząca warsztaty Grażyna Kopeć. To jest pierwsza zasada naszych zajęć. Druga natomiast dotyczy zachowania wzajemnego szacunku i wzajemnej współpracy. Staram się nakłonić dzieciaki do tego, żeby wyłączyły myślenie, a raczej szukały pomysłów po kieszeniach i żeby dawały te pomysły od razu. Każdy pomysł, nawet ten, który wydaje się nie trafiony jest lepszy niż nagle ustać i nic nie robić. Namawiam dzieci do ciągłego działania i faktycznie to przynosi efekty. Przez spontaniczne zabawy i przez spontaniczne szybkie działanie oni w ogóle nie myślą o czymś takim jak trema. Ta trema staje się nie obecna, ona schodzi na drugi plan. Okazuje się, że nawet te najbardziej nieśmiałe dzieci jak włączą te szybkie działanie, to one wychodzą na środek i nie zastanawiają się nad tym, że czegoś nie zrobią. I to mnie naprawdę cieszy.

Uczestnikami warsztatów teatralnych są dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Zajęcia potrwają do piątku 14 lipca. W ostatnim dniu zaplanowany jest pokaz otwarty.

Nie będzie to przedstawienie, będzie to natomiast pokaz tego co robimy na zajęciach – mówi Grażyna Kopeć. Zdecydowałam się tak zrobić, ponieważ uważam, że wówczas nie ma ani tremy, ani płaczu, że ktoś zapomniał tekst. Myślę, że w takiej formie prezentacji dzieci czują się bezpiecznie i dobrze.

Pokaz teatralny odbędzie się w piątek 14 lipca o godzinie 12:00 w Klubie Oczko w Ostrołęce.

Anna Sutuła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *