RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Wiceprezydent Maciej Kleczkowski wyrzucony z Platformy Obywatelskiej

Taką decyzję podjął Mazowiecki Sąd Koleżeński partii. Jak twierdzi przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Ostrołęce, Mariusz Popielarz – decyzja sądu wynika z tego, że wiceprezydent Kleczkowski nie czuł związku ze strukturami.

Wystartował z konkurencyjnego wobec Platformy Obywatelskiej komitetu wyborczego do ostatnich wyborów samorządowych. Nie wystąpił o zgodę do władz partii na to – wyjaśnia Popielarz i dodaje, że Kleczkowski dostał się do rady miasta, ale nie przystąpił do klubu radnych PO i nie uczestniczył we wspólnych pracach.

W jego opinii wpływu na wyrzucenie z partii nie miały oskarżenia o zatajenie prawdy w zeznaniu majątkowym, które pojawiły się wobec Macieja Kleczkowskiego.

Na pewno takie sprawy nie pomagają, aczkolwiek nie to było formalnie przyczyną skierowania wniosku. Myślę, że nie po drodze było panu Maciejowi z Platformą Obywatelską – kwituje Popielarz.

Orzeczenie Mazowieckiego Sądu Koleżeńskiego jest nieprawomocne. Maciej Kleczkowski ma prawo się odwołać od niego do Krajowego Sądu Koleżeńskiego.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × three =