RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Wierni z diecezji Łomżyńskiej pożegnali Alfreda Stepnowskiego

Wierni z diecezji Łomżyńskiej pożegnali Alfreda Stepnowskiego, tatę biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Msza pogrzebowa została odprawiona w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce, 21 lutego.

Alfred Stepnowski zmarł w wieku 87 lat. Podczas ceremonii żegnała go rodzina, a także księża, parlamentarzyści, samorządowcy i tłumy wiernych z całej diecezji.

Zmarły Alfred nie napisał może wielkich prac naukowych, nie zasiadał w ławach poselskich ani nie był wielkim dyrektorem. Ale po prostu Alfred był prawdziwym człowiekiem – mówił podczas homilii ks. kanonik Wiesław Białczak, proboszcz parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.- Zmarły był człowiekiem przez duże C.

Podczas ceremonii pożegnalnej nie raz zaznaczano, że dla zmarłego Alfreda Stepnowskiego najważniejszą wartością była rodzina. Przeżył 62 lata ze swoją małżonką Stefanią. Wspólnie wychowali trójkę dzieci i doczekali się szóstki wnuków oraz cieszyli się sześcioma prawnukami. Jak podkreślał proboszcz parafii farnej w Ostrołęce to znakomity przykład dla wszystkich małżeństw.

Drodzy bracia i siostry, Bogu dziękujemy za takiego Ojca za przykład jego troski i otwartego serca niech Pan przyjmie go do swojego królestwa. Był człowiekiem, który zaznał biedy a nieraz i nędzy nie raz w tych dzisiejszych czasach narzekamy, że jest źle a On mówił, że w tych czasach tak dobrze to nigdy nie było. Niech Pan przyjmie go do swojego królestwa.- mówił podczas pożegnania bp Janusz Stepnowski.

Alfred Stepnowski został pochowany na cmentarzu parafialnym w Ostrołęce, trumna została złożona w grobie rodzinnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *