RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Włamywacze zatrzymani w trzy godziny po włamaniu

Po raz kolejny ostrołęccy policjanci z wydziału kryminalnego udowodnili swój profesjonalizm. Dzięki skutecznie przeprowadzonej przez nich akcji włamywacze zostali zatrzymani po zaledwie 3 godzinach od włamania.

Jeden z włamywaczy uciekając z mieszkania zostawił buty, które zdjął, aby nie obudzić właściciela mieszkania. Ponadto zostały przy nich znalezione, między innymi łamaki, wiertarka wraz z zestawem wierteł, obcęgi, rękawiczki i klamki okienne.

Zatrzymane osoby pochodzą z Warszawy, dwójka z nich w przeszłości odbywała już karę kilkunastu lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie rozpoczęło się od zgłoszenia w miniony sobotni poranek jednego z mieszkańców Ostrołęki, w którym to mężczyzna poinformował dyżurnego o włamaniu do jego mieszkania znajdującego się na jednym z nowych osiedli w Ostrołęce.

Zgłaszający ostrołęczanin oświadczył, że kiedy spał do jego mieszkania weszły osoby przez niezamknięte na noc drzwi i zaczęły plądrować mieszkanie. Gdy obudziły go odgłosy, zauważył, że jakaś kobieta kradnie jego portfel z pieniędzmi i kartami płatniczymi oraz telefon.

Właściciel mieszkania ruszył za przestępcami, jednak udało im się uciec. Po drodze sprawcy porzucili skradzione rzeczy. Ponadto podczas ucieczki jedna ze sprawczyń uciekając zostawiła w mieszkaniu swoje buty, które zdjęła, aby nie robić hałasu podczas kradzieży.

Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu w działania zaangażowali się policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, którzy rozpoczęli ustalanie sprawców tego przestępstwa. Mundurowi szybko ustalili samochód, jakim poruszają się sprawcy.
Kolejne działania kryminalnych pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawców. Akcja ich zatrzymania została przeprowadzona już po trzech godzinach po otrzymanym zgłoszeniu o kradzieży, doszło do niej na terenie gminy Olszewo-Borki.

W wyniku dobrze zorganizowanym działaniom ostrołęccy kryminalni zatrzymali dwie kobiety w wieku 40 i 41 lat oraz 38-letniego mężczyznę. Wszyscy to wielokrotnie notowani mieszkańcy Warszawy. Osoby zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie. 

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.

KMP w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *