RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Wojciech Zarzycki przewodniczącym Rady Miasta. Jakub Frydryk i Stanisław Szatanek – wiceprzewodniczącymi

Na pierwszej w tej kadencji sesji obradują dziś radni miejscy w Ostrołęce. Radni i prezydent po ślubowaniu. Prezydium rady wybrane. Zasiądą w nim Wojciech Zarzycki, Jakub Frydryk i Stanisław Szatanek.

Na przewodniczącego rady miasta zgłoszono dwie kandydatury: Wojciecha Zarzyckiego i Grzegorza Płochę. Decyzją większości rady funkcję tę obejmie Wojciech Zarzycki, na którego głosowało 12. rodnych. Były wiceprezydent Grzegorz Płocha otrzymał 8 głosów.

Wojciech Zarzycki zasiada w Radzie Miasta Ostrołęki nieprzerwanie od 2002 roku. Przewodniczy klubowi radnych „Nasza Ostrołęka”. Z zawodu jest nauczycielem wychowania fizycznego, jest też wykładowcą akademickim.

Wojciecha Zarzyckiego w prezydium rady zastępować będą Jakub Frydryk i Stanisław Szatanek. Jakub Frydryk w ostatnich wyborach samorządowych startował także na prezydenta miasta. Reprezentował Komitet Wyborczy Wyborców „Bezpartyjne miasto Ostrołęka”. Zdobył głosy ponad 18. procent wyborców, co dało mu trzecie miejsce w wyścigu do fotela prezydenta miasta. Stanisław Szatanek do rady startował z Komitetu Wyborczego Wyborców „Ostrołęka dla wszystkich”, na którego czele stał obecny prezydent miasta Łukasz Kulik.

mk/fot.eostroleka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *