RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: „Wolność darem i bezcennym dziedzictwem” – miejskie obchody 11 listopada

Tak, jak w całej Polsce, tak i w Ostrołęce uroczystość patriotyczne z okazji 11 listopada zgromadziły mieszkańców miasta. Uroczystości zaczęły się mszą świętą pod przewodnictwem ks. Bp Tadeusza Bronakowskiego, która odbyła się w Sanktuarium pw. Świętego Antoniego Padewskiego. 

Dzisiaj żyjemy już w wolnym kraju. I za tą wolność chcemy podziękować wszechmogącemu Bogu. Naszymi modlitwami ogarniamy również wszystkich bohaterów narodowej walki o wyzwolenie. Wielu z nich znalazło miejsce w podręcznikach, na pomnikach i w nazwach ulic, ale tysiące z nich pozostało bezimiennych. I im również dziękujemy mówił podczas kazania ks. Bp Tadeusz Bronakowski.Nasza dzisiejsza wolność darem i bezcennym dziedzictwem. O ten dar musimy się dziś bardzo troszczyć, musimy go pielęgnować chronić i umacniać.

Po zakończeniu uroczystej mszy świętej, delegacje, poczty sztandarowe, harcerze, grupy historyczne oraz tłum ostrołęczan przemaszerowali pod pomnik czwartaków, gdzie zapalone zostały znicze i złożone zostały kwiaty.

Następnym punktem obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości była uroczysta sesja rady miasta, podczas której odznaczeni zostali zasłużeni dla miasta Ostrołęki. Rozdane zostały również wyróżnienia dla mieszkańców miasta, którzy pełnią służbę w wojskach obrony terytorialnej.

Po zakończeniu uroczystej sesji rady miasta mieszkańcy mogli wspólnie pośpiewać pieśni legionowe oraz wysłuchać koncertu piosenek patriotycznych w Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *